hit counter script

پرش به

رنگ بک گراند: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
رنگ بدنه: Sky Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
طرح: Blank Waves Squares Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles
پیشتاز 3.8.0 فروشگاه VIP
خوش آمدید به پشتیبانی phpfox
برای اینکه بتوانید از همه ی امکانات انجمن استفاده نمایید باید ابتدا عضو شوید.اگر قبلا عضو شده اید ب وارد سایت شوید.از لینک های زیر برای عضویت یا ورود استفاده نمایید.
ورود به انجمن عضویت در انجمن
تصویر

فقط یه پیشنهاد,همین ...

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
9 پاسخ برای این موضوع

mohamada

mohamada

VIP کاربر

• کاربران پیشتاز
    • Member ID: 764
  • 213 ارسال
  • ورژن phpfox
    3.7.2
  • نوع نسخه مورد استفاده
    شمسی با دیتابیس فارسی

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت مدیران زحمت کش و عزیز.

سال نو رو خدمت همه ی دوستان تبریک عرض میکنم,انشاالله سالی پر از موفقیت داشته باشید.

اول از همه,عرض کنم ارسال این تایپیک فقط یه پیشنهاد و انتقاده,و هر چیزی که تو این تایپیک عنوان میشه,خدایی نکرده قصد توهین به هیچ کس و هیچ سایتی رو ندارم.

دوم:انتقاد

خیلی خلاصه بگم حدود چند سال پیش بود که من وارد نت شدم,یه چتروم خریدم,و اداره اش کردم,تا اینکه سایتمو توسعه دادم و رسیدم به 30 تا 50 تا انلاین,به فکر ایجاد یه جامعه ی مجازی افتادم,اسکریپت و سرور خریدم و نصب کردم.اما چیزی که تو ذهن من بود در مورد تاسیس یه شبکه اجتماعی با چیزی که دیدم خیلی تفاوت داشت,دوستان در سایت های پشتیبان بد همدیگه رو میگفتن,خیلیا میگفتن ما هک شدیم,خیلیا میگفتن نمیدونم یه کد گذاشته داخل سایتمون,که بعدا سایت مال خودت نیست و میتونه به راحتی سایت رو تصاحب کنه!و از اینجور حرفا,به شخصه میگم و خیلی رک,اعتماد برام سخت شد,در طول مدت استفاده از اسکریپت فاکس,ایده هایی به ذهنم خطور کرد,و خواستم در اینده اگه پولی دستم اومد هزینه ی میلیونی برای سایتم بکنم,اما کسی که این ایده ها رو به واقعیت تبدیل کنه,نداشتم,واقعا جو سایت های پشتیبان phpfox به هم ریخته اس,به همین دلیل کلا از ادامه دادن صرف نظر کردم,و سایتم رو هم فعلا بستم.(البته ناگفته نماند کمبود وقت,و مشکلات مالی هم یه بخشیش بود)

سوم: پیشنهاد

همون طور که گفتم من اول از همه با چتروم اغاز کردم,همون طور که بزرگان میدونن,گروه های طراحی چتروم,پشتیبانی و کدنویسی و تهیه هاست و سرور رو به طور کامل برعهده میگیرن,و مدیر سایت فقط چتروم رو اداره میکنه,و کاری به هاست و سرور نداره,و همچنین تهیه ماژول و چیزای دیگه.گروه طراحی تمامی کارهای کدنویسی رو انجام میده,و هر چند وقت یه بار اسکریپتشو اپدیت میکنه,و در بعضی موارد در ازای اپدیت,پول اضافه ای علاوه بر هزینه ی ماهیانه هاست و سرور از مشتری میگیره.

و اما مزایا:

همون طور که میدونید اکثر کسایی که وارد نت میشن,سودای مدیریت در سایتی رو در سر دارن,برای همین میرن به سمت خرید یه سایت,اما از اونجایی که خیلیا نمیدونن چطور اسکریپت نصب کنن,چطور سرور نگهداری کنن,خیلیا سمت phpfox نمیان,و میرن سراغ سایت های دیگه,اگرم بیان,خب بعد از مدتی خسته میشن و شکست میخورن,اما با اینجور سیستم,طرف دیگه کار به اسکریپت و سرور نداره,و فقط هزینه ی ماهیانه ی هاست و سرور رو میده و دنبال کاربر جمع کردنه.

خیلی از دوستان که سایت میخرن,خرج نمیکنن برای سایت و یا اینکه از عهده ی مخارج برنمیان,و میخوان همین جوری سایتشون بزرگ شه,برای همین ممکنه اکثر ماژول ها و یا قالب های  phpfox رو دست برنامه نویسان بمونه,و زحمتشون به هدر بره,نمونه اش همون قالب آقای ارن که جدید زد و فک کنم هنوز به فروش نرفته,با اون سیستم اون ماژول برای همه نصب میشه,و از همه هم پول کمی گرفته میشه,هم برای مشتری به صرفه اس هم برای برنامه نویس.

یه مزیت بزرگ دیگه ای هم که این سیستم داره اینه که کسی نمیتونه دیگه ماژول ها و یا قالب ها رو بدزده و به اسمش خودش بزنه,ماژول یا قالب اصلا دست مشتری نیست,وفقط پنل مدیریت در دست مشتریه,و دسترسی برای فعال یا غیر فعال کردن ماژول و یا کپی برداری از اون رو نداره.

شما برای اسکریپتتون فقط یه هزینه اولیه میگیرین,و تهیه هاست و سرور رو به مشتری واگذار میکنید,و تا اپدیت بعدی,دیگه پولی از مشتری دریافت نمیکنید,اما در اون سیستم هر ماه یه هزینه ای,بسته به کاربرای انلاین سایت,از مشتری دریافت میکنید,و اینجوری هر ماه درامد دارید و مشتری هم خیالش از بابت سرور و هاست و پشتیبانی راحته,و مشتری به راحتی میتونه دنبال کاربر باشه.و خیالش از اسکریپت و سرور راحته.

و یه مطلب دیگه اینه که گروه های طراحی فقط کار خودشون رو میکنن,و در مواقعی با هم همکاری هم دارن,نمونه اش هم طراحی قالب موبایل بود,که به گفته دو تا از گروه های طراحی بزرگ,مای طرح و دی چت با هم همکاری کردن و قالب موبایلی رو کدنویسی کردن.

پیشنهاد من هم اینه که شما هم سیستمتون رو اینجوری پایه گذاری کنید.

و اگر من اشتباه میکنم,و یا اینکه این سیستم پیاده نمیشه,مشکل داره,نمیدونم هر موردی هست خوشحال میشم بهم بگین,چون این فقط یه ایده از طرف منه,و شاید همچین چیزی قابل پیاده سازی نباشه و یا مشکل داشته باشه.

در آخر هم عذر خواهی میکنم از اینکه پرحرفی کردم و از همه ی مدیران کمپ تشکر میکنم,واقعا چیزای زیادی رو ازشون یاد گرفتم.

به امید سربلندی و افتخار

• ayazi این پست را پسندیده است

*وقتی ما مردیم,بر سر مزارمان بنویسید پرسپولیس را فقط به عشق علی کریمی دوست داریم*

IMG2201472020143013963926.jpg
خداحافظ اسطوره,عشق تو,جادوی تو,همیشه در قلب و یاد ما خواهد ماند...

---------------

خرید کارت شارژ زیر قیمت واقعی از ماتریکس شارژ»matrixcharge.ir

absec

absec

Advanced Member

• پاسخگو و راهنما
    • Member ID: 334
  • 626 ارسال
  • نوع نسخه مورد استفاده
    دیتابیس بدون تغییرات
مقاله نويس

سلام

سال نو خودت و خانوادت  و همگی ایرانیان مبارک باشه

پیشنهاد و حرفها رو خوندم بحث جالبی بود گفتی در مورد چتروم و سرویس های پشتیبانش

چند نکته هست که بد نیست بدونید دوستان

اول اینکه اگر بخوایم یه اسکریپت رو پشتیبانی با مدل چتروم ها ارائه بدیم باید اون اسکریپت کامل دسترنج خود ما باشه! چون صاحب حقوقی این اسکریپت ما نیستیم:|

بعد عرض کنم به فرض مثال ما بیایم مثل پشتیبان چتروم ها و هاست یا سرور + پشتیبانی کامل و ماژول و ... کامل بر عهده گرفتیم, آیا کسی هست هزینه های زیاد این کدنویسی و پشتیبانی رو بده؟؟ ( خیر)

یک نکته دیگه هم هست اینکه کسی که میخواد شبکه اجتماعی بزنه دو حالت همیشه هست!

حالت اول - کسی برنامه نویس هستش و خودش یه نسخه اختصاصی مینویسه و سرور و ... همه کارهاش خودش انجام میده و هزینه های زیاد از دوش خودش برمیداره!

حالت دوم- یکی دانش برنامه نویسی و..فن لازم نداره! ولی پول داره! و خرج میکنه یک شبکه اختصاصی با قدرت بالا میاره بالا

یکی مثل من هر نوع وبگاه تحت وب باشه انجام میدم , هزینه حقیقتا زیاد میگیرم ولی چون کارم تضمینی هست دیگه! هم از نوع امنیت و استاندارد کدنویسی!

دلیل اینجا هم مهندس زارع از دوستانم هست سر میزنم ببینم خبری شده تغییر و تحولی ایجاد شده یا ...

الان هم درحال نوشتن دوتا اسکریپت جداگانه هستم یکی برای شبکه اجتماعی که تا تابستان راه اندازی میشه | یکی هم برای پرتال دانشگاهی هست که در مهرماه میاد بالا

نتیجه : کسایی که اومدن سراغ این اسکریپت فاکس مطمئن باشید توان مالی هزینه های بالا برای یه شبکه اجتماعی گسترده رو نداشته و فقط برای شبکه های کوچیک اومدن نصب کردن و...

اگر هم ما بیایم مثل طرف اسکریپت رو به نام خودمون توی گیت هاب ثبت کنیم :))  که دیگه اسمش تیم پشتیبانی نیست! اسمش تیم لمرهای xxx میشد! تفاوت اینجا با بقیه جاها همینه.. و باز هم کسایی هستن که بیان خراب کاری کنند دزد بخواد میتونه بدزده همیشه..:|

• rezazare1234, MicroPix, mohamada و 1 فرد دیگر این پست را پسندیده اند
خلوتی ساده وبی الایش

سفره اش پهن ، طعامش همه عشق

با وضو وارد شو،

رکعتی عشق بخوان

لقمه ای بی نمک از سادگی ام را بچشان

به خدای دل خویش

حرمت سفره نگهدار و برو

به سلامت ، خیر پیش...

میزبانی با اطمینان مشتری مداری + سرعت و امنیت بالا با میزبان انلاین:

2fnj3uqinje2w07ed119.gif

rezapj

rezapj

Advanced Member

• کاربر عادی
    • Member ID: 1662
  • 49 ارسال
مقاله نويس

من بحث خوندم و فقط دو نکته میگم . برای راه اندازی سایت + مدیریت و در کل وب مستر شدن یا باید در حد پایه توان کدنویسی و حل کردن مشکلات خودتون داشته باشید

یا یک نیرو همکار با این قدرت

قدرت مالی برای هزینه های سایت ... چون هیچ سایتی به هیچ عنوان به این راحتی ها درآمد زا نمیشه حتی برای خرج خودش باید هزینه کنید حالا حالاها

و اینکه بخش اصلی سایت دست کس دیگ باشه یعنی هاست و کلا اسکریپت و شما مدیریت کنید اصلا منطقی نیست .شما الان نبینید 

مثلا آینده ای رو ببینید با رتبه بالا - کاربر بالا و... 

حتی به کسی 100000000% هم اعتماد داشته باشید در اصل دارید برای کس دیگ کار میکنید

• MicroPix و mohamada این پست را پسندیده است

mohamada

mohamada

VIP کاربر

• کاربران پیشتاز
  • 213 ارسال
  • ورژن phpfox
    3.7.2
  • نوع نسخه مورد استفاده
    شمسی با دیتابیس فارسی

اول اینکه اگر بخوایم یه اسکریپت رو پشتیبانی با مدل چتروم ها ارائه بدیم باید اون اسکریپت کامل دسترنج خود ما باشه! چون صاحب حقوقی این اسکریپت ما نیستیم:|

اسکریپت چتروم ها هم ای تی چت المانه,گروه های طراحی فقط اسکریپت رو توسه دادن.

بعد عرض کنم به فرض مثال ما بیایم مثل پشتیبان چتروم ها و هاست یا سرور + پشتیبانی کامل و ماژول و ... کامل بر عهده گرفتیم, آیا کسی هست هزینه های زیاد این کدنویسی و پشتیبانی رو بده؟؟ ( خیر)

گروه های طراحی چت روم هم هر ماه,یا هر دو ماه یه بار,اپدیت میزنن,هزینه کدنویسی و پشتیبانی,از همون پول ماهیانه سرور در میاد,گروه های طراحی قدرتمند هر کدوم کمش 100 چت روم رو پشتیبانی میکنن,شما حساب کن هر چتروم متوسط ماهیانه 50 تومن پول سرور بده,خودش چقد میشه!ایا هزینه پشتیبانی و کدنویسی در نمیاد؟؟

در مورد بقیه موارد هم که توضیح دادید,حق با شماست.

*وقتی ما مردیم,بر سر مزارمان بنویسید پرسپولیس را فقط به عشق علی کریمی دوست داریم*

---------------

rezazare1234

rezazare1234

مدیریت

• مدیریت کل سایت
    • Member ID: 11
  • 3266 ارسال
  • ورژن phpfox
    3.7.7 پیشتاز
  • نوع نسخه مورد استفاده
    شمسی با دیتابیس فارسی
مقاله نويس

با سلام / مواردی که گفتید ان شاء الله در سیاست های  سایت اعمال خواهد شد.

امسال تغییرات عمده ای خواهیم داشتـــــــــــت

• MicroPix, mohamada و kingston این پست را پسندیده است

حس خیلی بدیه وقتی میبینم کسی مثل استیو جابز (که نه تنها کمک چندانی به پیشرفت علم کامپیوتر نکرد، بلکه حتی در بسیاری موارد با سیاستهای انحصارطلبانه خودش جلوی پیشرفت بقیه رو هم سد میکرد) تبدیل به اسطوره میشه و در مقابل اسطوره هایی مثل دنیس ریچی (که نمیشه گفت چقدر علم کامپیوتر مدیونشون هست) خیلی زود از یادها میرن!

absec

absec

Advanced Member

• پاسخگو و راهنما
  • 626 ارسال
  • نوع نسخه مورد استفاده
    دیتابیس بدون تغییرات
مقاله نويس

اسکریپت چتروم ها هم ای تی چت المانه,گروه های طراحی فقط اسکریپت رو توسه دادن.

گروه های طراحی چت روم هم هر ماه,یا هر دو ماه یه بار,اپدیت میزنن,هزینه کدنویسی و پشتیبانی,از همون پول ماهیانه سرور در میاد,گروه های طراحی قدرتمند هر کدوم کمش 100 چت روم رو پشتیبانی میکنن,شما حساب کن هر چتروم متوسط ماهیانه 50 تومن پول سرور بده,خودش چقد میشه!ایا هزینه پشتیبانی و کدنویسی در نمیاد؟؟

در مورد بقیه موارد هم که توضیح دادید,حق با شماست.

هزینه کد نویسی و پشتیبانی از پول ماهیانه سرور درمیاد :|

این هیچ برنامه نویسی نمیپذیره مگر (لمر) باشه یا اینکه اون فرد یا افراد هیچ منطق و قانون برنامه نویسی بلد نباشند

هزینه برنامه نویسی و پشتیبانی جدا

هزینه سرور و یا هاست جدا

شاید یک راه هست که کسی اونو پذیرفته باشه = اینکه مثلا آماده سی تا چتروم تحت پشتیبانیش باشه و مقداری هم هزینه سرور رو بالا ببره :|

در کل پیشنهاد شدنی هست ولی وقتی همه شبکه ها این شرایط رو بپذیرند و سرور و هاست بیارن روی سرور های ما و هزینه رو بیشتر کنیم.

تغییراتی به امید خدا انجام میشه

موفق باشید

• rezazare1234 این پست را پسندیده است
خلوتی ساده وبی الایش

با وضو وارد شو،

رکعتی عشق بخوان

به خدای دل خویش

حرمت سفره نگهدار و برو

به سلامت ، خیر پیش...

2fnj3uqinje2w07ed119.gif

mohamada

mohamada

VIP کاربر

• کاربران پیشتاز
  • 213 ارسال
  • ورژن phpfox
    3.7.2
  • نوع نسخه مورد استفاده
    شمسی با دیتابیس فارسی

هزینه کد نویسی و پشتیبانی از پول ماهیانه سرور درمیاد :|

این هیچ برنامه نویسی نمیپذیره مگر (لمر) باشه یا اینکه اون فرد یا افراد هیچ منطق و قانون برنامه نویسی بلد نباشند

هزینه برنامه نویسی و پشتیبانی جدا

هزینه سرور و یا هاست جدا

شاید یک راه هست که کسی اونو پذیرفته باشه = اینکه مثلا آماده سی تا چتروم تحت پشتیبانیش باشه و مقداری هم هزینه سرور رو بالا ببره :|

در کل پیشنهاد شدنی هست ولی وقتی همه شبکه ها این شرایط رو بپذیرند و سرور و هاست بیارن روی سرور های ما و هزینه رو بیشتر کنیم.

تغییراتی به امید خدا انجام میشه

موفق باشید

دوست عزیز,شما اگه یه چرخی تو نت بزنید,متوجه میشید من چی میگم,گروه های طراحی فقط هزینه ی انتقال به گروهشون رو میگیرن,بقیه ماه ها هم فقط هزینه ی ماهیانه,به ازای تعداد انلاین سایت میگیرن,مثلا برای 50 نفر انلاین,ماهیانه 30 تومن میگیرن,و هر دو یا سه ماه یه بار هم اپدیت رایگان میزنن,شاید سالی یه دفه هزینه اپدیت اونم به مقدار بسیار کم میگیرن.اگه یه چرخی تو نت میزدید متوجه میشدید و اینجوری به حرف من نمیخندیدید و حرف منو زیر سوال نمیبردید :| جلو ملتی :|

مورد دوم هم ک گفتید مثلا آماده سی تا چتروم تحت پشتیبانیش باشه و مقداری هم هزینه سرور رو بالا ببره,خب گروه های طراحی هم همین کارو میکنن,هر کس میخواد به گروه طراحی وارد شه,میره زیر نظر گروه,دیگه کسی اسکریپت نمیخره:|

همه ی این ها با یه سرچ ساده قابل فهمیدنه.

موفق باشید.

---------------

absec

absec

Advanced Member

• پاسخگو و راهنما
  • 626 ارسال
  • نوع نسخه مورد استفاده
    دیتابیس بدون تغییرات
مقاله نويس

خوب از اول همینو بگو تا درست و واضح بدونیم منظورت چیه و قضیه از چه قراره!

اینطوری خوبه اره ولی برای افرادی که حرفه شون فقط یه چندتا زبان هست و نمیتونن بیشتر ازین پیشرفت کنند به همین راضی هستن

وگرنه دوتا پروژه در سال اندازه یک سال پشتیبانی و کل کارای اینا بجز کارای دیگه انجام بدیم بیشتر در میاد تا این دردسر ها..

باید به مشکلاتش هم فکر کرد که مثلا یکیشون هک بشه مشکل رو باید گردن گرفت!
یا مسایل دیگه که همینطور مشکل زا هستند برای اینها...

خلوتی ساده وبی الایش

با وضو وارد شو،

رکعتی عشق بخوان

به خدای دل خویش

حرمت سفره نگهدار و برو

به سلامت ، خیر پیش...

2fnj3uqinje2w07ed119.gif

mohamada

mohamada

VIP کاربر

• کاربران پیشتاز
  • 213 ارسال
  • ورژن phpfox
    3.7.2
  • نوع نسخه مورد استفاده
    شمسی با دیتابیس فارسی

اینطوری خوبه اره ولی برای افرادی که حرفه شون فقط یه چندتا زبان هست و نمیتونن بیشتر ازین پیشرفت کنند به همین راضی هستن

وگرنه دوتا پروژه در سال اندازه یک سال پشتیبانی و کل کارای اینا بجز کارای دیگه انجام بدیم بیشتر در میاد تا این دردسر ها..

یا من مفهوم پیشرفت رو نمیدونم چیه یا شما دیگه خیلی زیادی پیشرفت میخوای...شما حتما یه سر به امکانات چتروم ها بزن,چتروم ها الان دیگه دارن با شبکه اجتماعی ادغام میشن,همگی ارسال پست دقیقا مثل شبکه اجتماعی دارن.ارسال نظر,برترین ارسال کننده ها,بیشترین نظر ها و غیره..

باید به مشکلاتش هم فکر کرد که مثلا یکیشون هک بشه مشکل رو باید گردن گرفت!
یا مسایل دیگه که همینطور مشکل زا هستند برای اینها...

یعنی اگه اسکریپتی که دست کاربره هک شه,شما هیچ مسوولیتی گردن نمیگیرید؟؟اگه اینجوریه پس چه تضمینیه برای کسی که اسکریپت میخره؟؟یعنی شما نمیتونید امنیت شبکه رو تامین کنید؟؟

---------------

absec

absec

Advanced Member

• پاسخگو و راهنما
  • 626 ارسال
  • نوع نسخه مورد استفاده
    دیتابیس بدون تغییرات
مقاله نويس

یا من مفهوم پیشرفت رو نمیدونم چیه یا شما دیگه خیلی زیادی پیشرفت میخوای...شما حتما یه سر به امکانات چتروم ها بزن,چتروم ها الان دیگه دارن با شبکه اجتماعی ادغام میشن,همگی ارسال پست دقیقا مثل شبکه اجتماعی دارن.ارسال نظر,برترین ارسال کننده ها,بیشترین نظر ها و غیره..

یعنی اگه اسکریپتی که دست کاربره هک شه,شما هیچ مسوولیتی گردن نمیگیرید؟؟اگه اینجوریه پس چه تضمینیه برای کسی که اسکریپت میخره؟؟یعنی شما نمیتونید امنیت شبکه رو تامین کنید؟؟

اگه وبسایتی که هک میشه بعد از لاگ خوانی بفهمیم از اسکریپت خورده بله مقصر ماییم!
ولی حتی اگر یک ایندکس خالی هم روی سایت باشه توسط سرور یا هاست های اشتراکی هم میشه هکش کرد!
پس این تضمین برای  ما نیست و فقط اسکریپت توسط ما پشتیبانی میشه.

در مورد بحث شبکه ها و چتروم ها ...باید گفت بی فایده هست چون کسی از شبکه داران حاضر به انجام همچین کارایی نیست!

خلوتی ساده وبی الایش

با وضو وارد شو،

رکعتی عشق بخوان

به خدای دل خویش

حرمت سفره نگهدار و برو

به سلامت ، خیر پیش...

2fnj3uqinje2w07ed119.gif

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است